وبلاگ


دلیل گیر کردن گیربکس های اتوماتیک در حالت پارک

دلیل گیر کردن گیربکس های اتوماتیک در حالت پارک

عموما افرادی که صاحب خودروهای مجهز به گیربکس های اتوماتیک هستند حساسیت بیشتری را در مورد نگهداری خودرویشان دارند. یکی از عواملی که ممکن است باعث نگرانی صاحبان این خودروها شود گیر کردن گیربکس در حالت P است که در این نوشتار قصد داریم به بررسی دلیل این پدیده و راه حل آن بپردازیم. گیربکس های اتوماتیک دارای پیچیدگی های به مراتب بیشتری نسبت به گیربکس های دستی هستند بنابراین نگرانی در مورد خرابی آن ها نیز به مراتب بیشتر خواهد بود چرا که در صورتی خرابی، خریداران متحمل هزینه های زیادی خواهند شد.

کاتالیست چیست و کارکرد آن چگونه است؟

کاتالیست چیست و کارکرد آن چگونه است؟

کاتالیست‌ها قطعاتی در خودرو هستند که محصولات آلاینده‌ احتراق سوخت در خودرو را تبدیل به گازهای کم‌خطر می‌کنند. وجود این قطعه در خودروها به‌طور مستقیم سبب کاهش آلودگی هوا می‌شود.  بر اساس اطلاعات سایت شرکت کنترل کیفیت هوای تهران واکنشگرهای کاتالیستی سه‌راهه، قطعه‌ای سرامیکی و یا فلزی با مقاومت حرارتی بالا هستند که در مسیر گازهای خروجی اگزوز قرار می‌گیرند و باعث تبدیل سه گاز سمی و آلوده‌کننده شمال کربن‌مونوکسید، هیدروکربن‌های ناشی از احتراق ناقص و اکسید نیتروژن به گازهای غیرسمی بخار آب، نیتروژن و کربن دی‌اکسید می‌شوند. واکنشگر کاتالیستی خودرو دارای یک حسگر اکسیژن است که تنظیم‌کننده نسبت هوا به سوخت برای احتراق کامل در موتور است.درصورت بروز هرگونه مشکل در خودروهای کیا از جمله ریو؛ سراتو LD؛سراتو TD ؛ سراتو YD؛اپتیما MG؛اپتیما TF؛اپتیما JF؛اسپورتیج KM؛اسپورتیج SL؛اسپورتیج QL؛سورنتو BL؛سورنتو XM؛سورنتو UM؛اپیروس ؛موهاوی ؛سول ؛پیکانتو؛کادنزا؛کارنیوال ؛کارنز میتوانید به نمایندگی مجاز حسینی عاملیت 112مراجعه کنید.

چگونه از بخار گرفتن شیشه خودرو جلوگیری کنیم؟

چگونه از بخار گرفتن شیشه خودرو جلوگیری کنیم؟

بخار کردن شیشه‌های خودرو یکی از مشکلات رایج در فصول سرد سال، مخصوصا زمستان است، اما دلیل آن چیست و چگونه از این امر جلوگیری کنیم؟ بخار کردن شیشه‌های خودرو در فصول سرد یکی از مشکلات رایج است که گاهی با محدود کردن میدان دید راننده می‌تواند حادثه ساز بشود. بخار کردن شیشه‌های جلو باعث کاهش میدان دید رو به رو، شیشه‌های جانبی باعث عدم دید درست از آینه بغل‌ها و شیشه‌ عقب موجب محدود شدن میدان دید بر خودروهای پشت سر است.درصورت بروز هرگونه مشکل در خودروهای کیا از جمله ریو؛ سراتو LD؛سراتو TD ؛ سراتو YD؛اپتیما MG؛اپتیما TF؛اپتیما JF؛اسپورتیج KM؛اسپورتیج SL؛اسپورتیج QL؛سورنتو BL؛سورنتو XM؛سورنتو UM؛اپیروس ؛موهاوی ؛سول ؛پیکانتو؛کادنزا؛کارنیوال ؛کارنز میتوانید به نمایندگی مجاز حسینی عاملیت 112مراجعه کنید.

وظیفه بلبرینگ در خودرو چیست؟

وظیفه بلبرینگ در خودرو چیست؟

قطعه بلبرینگ نوعی یاتاق یا چرخ‌دنده چرخشی یا توپی محسوب می‌شود که وظیفه اصلی آن کاهش اصطکاک میان دو قطعه و همچنین جلوگیری از کشیده شدن دو جسم به یکدیگر است.درصورت بروز هرگونه مشکل در خودروهای کیا از جمله ریو؛ سراتو LD؛سراتو TD ؛ سراتو YD؛اپتیما MG؛اپتیما TF؛اپتیما JF؛اسپورتیج KM؛اسپورتیج SL؛اسپورتیج QL؛سورنتو BL؛سورنتو XM؛سورنتو UM؛اپیروس ؛موهاوی ؛سول ؛پیکانتو؛کادنزا؛کارنیوال ؛کارنز میتوانید به نمایندگی مجاز حسینی عاملیت 112مراجعه کنید.

۷ نکته طلایی برای افزایش عمر موتور خودرو

۷ نکته طلایی برای افزایش عمر موتور خودرو

این روزها هزینه تعمیر و نگهداری خودروها در ایران بسیار بالا رفته است. احتمالا بیشتر رانندگان می دانند که یکی از مواردی که هزینه گزافی به رانندگان تحمیل می کند، تعمیر موتور است.درصورت بروز هرگونه مشکل در خودروهای کیا از جمله ریو؛ سراتو LD؛سراتو TD ؛ سراتو YD؛اپتیما MG؛اپتیما TF؛اپتیما JF؛اسپورتیج KM؛اسپورتیج SL؛اسپورتیج QL؛سورنتو BL؛سورنتو XM؛سورنتو UM؛اپیروس ؛موهاوی ؛سول ؛پیکانتو؛کادنزا؛کارنیوال ؛کارنز میتوانید به نمایندگی مجاز حسینی عاملیت 112مراجعه کنید.

باد لاستیک در زمستان چه‌قدر باشد؟

باد لاستیک در زمستان چه‌قدر باشد؟

باد لاستیک در زمستان باید بیشتر از فصل گرما باشد تا بتوانند در زمین‌های خیس یا لغزنده دوام بیشتری داشته باشد.درصورت بروز هرگونه مشکل در خودروهای کیا از جمله ریو؛ سراتو LD؛سراتو TD ؛ سراتو YD؛اپتیما MG؛اپتیما TF؛اپتیما JF؛اسپورتیج KM؛اسپورتیج SL؛اسپورتیج QL؛سورنتو BL؛سورنتو XM؛سورنتو UM؛اپیروس ؛موهاوی ؛سول ؛پیکانتو؛کادنزا؛کارنیوال ؛کارنز میتوانید به نمایندگی مجاز حسینی عاملیت 112مراجعه کنید.

جلوبندی خودرو چه کاربردی دارد؟

جلوبندی خودرو چه کاربردی دارد؟

جلوبندی خودرو مجموعه‌ای از قطعات است که برای حفظ تعادل در خودرو در حین حرکت یا سکون استفاده می‌شود.درصورت بروز هرگونه مشکل در خودروهای کیا از جمله ریو؛ سراتو LD؛سراتو TD ؛ سراتو YD؛اپتیما MG؛اپتیما TF؛اپتیما JF؛اسپورتیج KM؛اسپورتیج SL؛اسپورتیج QL؛سورنتو BL؛سورنتو XM؛سورنتو UM؛اپیروس ؛موهاوی ؛سول ؛پیکانتو؛کادنزا؛کارنیوال ؛کارنز میتوانید به نمایندگی مجاز حسینی عاملیت 112مراجعه کنید.

سقف های پانوراما چه مزایا و معایبی دارند؟

سقف های پانوراما چه مزایا و معایبی دارند؟

امروز می بینیم که علاوه بر خودروهای خارجی در برخی از خودروهای داخلی نیز از سقف پانوراما استفاده می شود و به همین دلیل بهتر است مزایا و معایب به کارگیری این سقف ها را بدانیم.درصورت بروز هرگونه مشکل در خودروهای کیا از جمله ریو؛ سراتو LD؛سراتو TD ؛ سراتو YD؛اپتیما MG؛اپتیما TF؛اپتیما JF؛اسپورتیج KM؛اسپورتیج SL؛اسپورتیج QL؛سورنتو BL؛سورنتو XM؛سورنتو UM؛اپیروس ؛موهاوی ؛سول ؛پیکانتو؛کادنزا؛کارنیوال ؛کارنز میتوانید به نمایندگی مجاز حسینی عاملیت 112مراجعه کنید.

تفاوت بین شمع های مسی، ایریدیوم و پلاتینیوم چیست؟

تفاوت بین شمع های مسی، ایریدیوم و پلاتینیوم چیست؟

شمع یکی از قطعات مهم موتورهای احتراق جرقه ای است که فلز به کاررفته در آن می تواند مس، پلاتینیوم و ایریدیوم باشد. هر کدام از این فلزات ویژگی ها و رده قیمتی متفاوتی دارند و مشتری برحسب نیاز خود می تواند یکی از آن ها را برای خودروی خود انتخاب کند.درصورت بروز هرگونه مشکل در خودروهای کیا از جمله ریو؛ سراتو LD؛سراتو TD ؛ سراتو YD؛اپتیما MG؛اپتیما TF؛اپتیما JF؛اسپورتیج KM؛اسپورتیج SL؛اسپورتیج QL؛سورنتو BL؛سورنتو XM؛سورنتو UM؛اپیروس ؛موهاوی ؛سول ؛پیکانتو؛کادنزا؛کارنیوال ؛کارنز میتوانید به نمایندگی مجاز حسینی عاملیت 112مراجعه کنید.

مؤثرترین روش های کاهش استهلاک خودرو

مؤثرترین روش های کاهش استهلاک خودرو

به کار گیری راه های کاهش استهلاک خودرو بهترین راه حل برای افزایش عمر مفید خودرو و قطعات آن است.با توجه به نسبتا گران بودن برخی از لوازم و اقلام مصرفی خودرو و همچنین بالاتر رفتن قیمت هر روزه این لوازم به سبب شرایط مختلف اقتصادی، یکی از راه های کاهش هزینه های تمام شده برای خانواده ها، کاهش استهلاک خودرو می باشد. کاهش استهلاک خودرو به این معنی است که ما در بحث رانندگی و نگهداری خودرو به گونه ای عمل کنیم که کمترین مصرف اقلام را داشته باشیم و در عین حال نه تنها باعث صدمه زدن به خودرو نیز نشده و حتی باعث افزایش عمر مفید آن نیز شویم. در ادامه با ما همراه باشید تا راهکارهایی را برای کاهش استهلاک خودرو معرفی کنیم تا با استفاده از آن ها بتوانید هزینه تمام شده برای نگهداری و تعمیر خودروی خود را کاهش دهید.

امروز که ایران عزیز  ما در مسیر توسعه‌ی پایدار با سرعت در حال حرکت است، بیش از هر زمان‌ دیگری نیازمند اندیشه‌هایی روشن و انسان‌های آگاه و مسئول است که در کسوت کارآفرین با خلق بستر رشد و ایجاد فضای کسب و کار ارزش‌آفرین، تعاملات بین جامعه و صنعت را به نحوی بهینه و هدفمند راهبری کنند.
ما به عنوان گروه خودرویی حسینی ، به پشتوانه‌ی همکارانی متعهد و با اتکا به پیشینه‌ای درخشان در صنایع گوناگون، این مسئولیت خطیر را پذیرفته‌ایم و برآنیم تا با بازتعریف سطح زندگی خانواده‌ی ایرانی تا حد امکان، دستیابی به جایگاه و اعتبار اجتماعی را برای همگان تسهیل کنیم.
ما با تعهد به آینده و با الهام از اندیشه‌های والای بنیانگذار گروه خودرویی حسینی ، استاد حاج سید امیر حسینی ، برای خلق آینده‌ی پایدار با قدرت ایستاده‌ایم و این همه را مرهون لطف و عنایت پروردگار مهربان هستیم.
اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...