اخبار خودرو


فوم سپر خودرو چیست؟

فوم سپر خودرو چیست؟

همانطور که می توان از نام آن متوجه شد فوم سپر خودرو یکی از قطعات مربوط به سپر می باشد. با توجه به این نکته که خودروهای متنوعی در بازار بوده و هر کدام نیز دارای سپرهای متفاوتی می باشند پس فوم سپر خودرو نیز دارای تنوع می باشد. مهم ترین نقش و وظیفه ای که فوم سپر در خودرو بر عهده دارد جلوگیری از وارد شدن ضربات شدید به سپر خودرو و در نهایت ممناعت از آسیب به بدنه و سرنشینان خودرو می باشد.

سیستم های ایمنی مهم در تمام خودروها

سیستم های ایمنی مهم در تمام خودروها

حفاظت از جان سرنشینان به کمک سیستم‌های ایمنی، بخش مهمی از فناوری خودرو است اما بعضی خودروسازان بی سر و صدا اقدام به حذف ملزومات ایمنی از محصولات خود کرده‌اند.اگرچه خطای انسانی و جاده‌های خطرناک می‌توانند نقش مهمی در تصادفات داشته باشند اما وجود تجهیزات ایمنی کارا و به‌روز می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی در کاهش تصادفات و فوتی‌ها داشته باشد. در این مقاله می‌خواهیم ۱۰ سیستم ایمنی مهمی را که باید به‌صورت استاندارد در تمامی خودروهای صفرکیلومتر وجود داشته باشند خدمت شما عزیزان معرفی کنیم. تا همین چند سال پیش کیسه‌های هوا و ترمز ضد قفل به عنوان آپشن روی خودروها عرضه می‌شدند اما استانداردهای ایمنی در کشورهای پیشرفته ارتقا یافته است. البته برخی برندهای شناخته شده همچنان روی تولید محصولات پایه اصرار دارند. در ادامه سیستم های ایمنی مدرن را که باید وجود داشته باشند خدمت شما عزیزان معرفی می‌کنیم هرچند کیسه‌های هوا، کنترل پایداری و ترمز اضطراری خودکار را فاکتور گرفته‌ایم چرا که در اکثر خودروهای مدرن امروزی نصب شده‌اند.

کوئل چیست و چه کاربردی در خودرو دارد؟

کوئل چیست و چه کاربردی در خودرو دارد؟

یکی از سیستم‌های اصلی بخش فنی خودرو، سیستم برقی آن است. این سیستم نیروی الکتریسیته‌ لازم جهت جرقه‌زنی شمع‌ها را تولید می‌کند. در واقع چهار رکن اصلی شروع و ادامه‌ی کار موتورهای احتراقی، مکش، تراکم، انفجار و تخلیه است. یکی از این چهار رکن روند صحیح و به موقع انفجار وابسته به عملکرد بی‌نقص سیستم برق خودرو است. این سیستم وظایف دیگری نظیر تامین انرژی لازم برای دیگر قطعات برقی خودرو را نیز دارد. سیستم برق خودرو از قطعات و اجزای مختلفی تشکیل می‌شود که هریک در انجام یکی از وظایف این سیستم نقش موثری دارند. قطعاتی مانند شمع که وظیفه‌ جرقه‌زنی در اتاقک انفجار را برعهده دارد یا باتری که تامین کننده‌ نیروی برق خودرو است.

خنک کننده روغن چیست و چه کاربردی دارد؟

خنک کننده روغن چیست و چه کاربردی دارد؟

خنک‌کننده روغن موتور وظیفه داشتن روغن در دمای بهینه و مناسب را دارد تا موتور در شرایط سخت نیز بتواند عملکرد خوبی داشته باشد. روغن موتور در دماهای بالا ممکن است تجزیه شود و این می‌تواند منجر به ضعف و شل شدن روغن، کاهش فشار روغن و در نتیجه آسیب به موتور شود. از طرف دیگر، در دماهای پایین، روغن ممکن است کمبود ویسکوزیته داشته باشد و نتواند به طور کامل مسیرهای مختلف موتور را پوشش دهد.

ارتباط نوع صدای ترمز و نوع عیب

ارتباط نوع صدای ترمز و نوع عیب

ارتباط نوع صدای ترمز و نوع عیبترمزها بازه های متفاوتی از صدا را هنگام ترمزگیری یا رها کردن ترمز تولید می کنند. عملکرد مواد مصرفی در لنت ها که به منظور اتلاف انرژی مورد استفاده قرار می گیرند، با ایجاد نویز و حرارت همراه است. در نتیجه جیغ گاه و بیگاه ممکن است عادی باشد که علت آن سرما، گرما، رطوبت، برف، گِل، نمک و … است. به عبارت دیگر جیغ گاه و بیگاه همیشه به مفهوم وجود مشکل و یا کاهش اثر ترمز نیست. به یاد داشته باشید که بعضی صداها طبیعی اند و رفع آنها به هیچ ترمیم و یا تعمیری نیاز ندارد، نظیر:

علایم خرابی تسمه دینام خودرو

علایم خرابی تسمه دینام خودرو

تسمه دینام که با عنوان تسمه پروانه یا تسمه مارپیچ نیز شناخته می شودنوعی کمربند انتقال قدرت بوده که وظیفه انتقال نیروی گشتاور موتور به اجزای مختلف خودرو از قیبل دینام , اویل پمپ , واتر پمپ و سیستم تهویه مطبوع را به عهده دارد این تسمه یک قرقره مخصوص داشته که متصل به سر میل لنگ است با پیچیدن تسمه به دور قرقره نیروی حرکتی میل لنگ به آن انتقال می یابد بنابراین با شروع کار موتور و چرخش میل لنگ حرکت نموده و گشتاور موتور به سایر اجزای موجود در مسیرش منتقل می شود و با توقف موتور هم متوقف می شود نقش تسمه دینام در خودرو حیاتی است و عملکرد آن بر عملکرد کلی خودرو تأثیر می گذارد و در صورت خرابی خودرو نمی تواند به درستی وظایف خود را انجام دهد .

KIA SORENTO 2022

KIA SORENTO 2022

بررسی خودروی سورنتو. درصورت بروز هرگونه مشکل در خودروهای کیا از جمله ریو؛ سراتو LD؛سراتو TD ؛ سراتو YD؛اپتیما MG؛اپتیما TF؛اپتیما JF؛اسپورتیج KM؛اسپورتیج SL؛اسپورتیج QL؛سورنتو BL؛سورنتو XM؛سورنتو UM؛اپیروس ؛موهاوی ؛سول ؛پیکانتو؛کادنزا؛کارنیوال ؛کارنز میتوانید به نمایندگی مجاز حسینی عاملیت 112مراجعه کنید.

KIA EV6 2022

KIA EV6 2022

نگاهی به خودروی جدید کیا موتور . درصورت بروز هرگونه مشکل در خودروهای کیا از جمله ریو؛ سراتو LD؛سراتو TD ؛ سراتو YD؛اپتیما MG؛اپتیما TF؛اپتیما JF؛اسپورتیج KM؛اسپورتیج SL؛اسپورتیج QL؛سورنتو BL؛سورنتو XM؛سورنتو UM؛اپیروس ؛موهاوی ؛سول ؛پیکانتو؛کادنزا؛کارنیوال ؛کارنز میتوانید به نمایندگی مجاز حسینی عاملیت 112مراجعه کنید.

امروز که ایران عزیز  ما در مسیر توسعه‌ی پایدار با سرعت در حال حرکت است، بیش از هر زمان‌ دیگری نیازمند اندیشه‌هایی روشن و انسان‌های آگاه و مسئول است که در کسوت کارآفرین با خلق بستر رشد و ایجاد فضای کسب و کار ارزش‌آفرین، تعاملات بین جامعه و صنعت را به نحوی بهینه و هدفمند راهبری کنند.
ما به عنوان گروه خودرویی حسینی ، به پشتوانه‌ی همکارانی متعهد و با اتکا به پیشینه‌ای درخشان در صنایع گوناگون، این مسئولیت خطیر را پذیرفته‌ایم و برآنیم تا با بازتعریف سطح زندگی خانواده‌ی ایرانی تا حد امکان، دستیابی به جایگاه و اعتبار اجتماعی را برای همگان تسهیل کنیم.
ما با تعهد به آینده و با الهام از اندیشه‌های والای بنیانگذار گروه خودرویی حسینی ، استاد حاج سید امیر حسینی ، برای خلق آینده‌ی پایدار با قدرت ایستاده‌ایم و این همه را مرهون لطف و عنایت پروردگار مهربان هستیم.
اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
بایگانی نوشته‌ها