فوم سپر خودرو

ویژگی ها و کاربردهای فوم سپر خودرو

همانطور که گفته شد مهمترین نقش فوم سپر در خودرو ممناعت از رسیدن آسیب به خودرو و سپر خودرو در مواجه با ضربات و تصادفات می باشد. درواقع فوم خودرو از خودرو و سرنشینان آن محافظت کرده و به همین دلیل می توان گفت این قطعه از قطعات مهم خودرو به شمار می رود. این قطعه خودرو اصولا از جنس فوم های نیمه سخت پلی یورتان می باشد. این نوع از فوم ها دارای مقاومت خوبی در برابر انواع شدت ضربات بوده و به همین دلیل می تواند بسیار مفید و با کیفیت واقع شود.

فوم سپر خودروی با کیفیت چگونه است؟

از جمله مهمترین ویژگی هایی که یک فوم سپر خودروی با کیفیت باید داشته باشد می توان به اندازه مناسب، استقامت بالا، عمر مفید طولانی، انعطاف خوب در عین داشتن سختی و … اشاره نمود. در واقع فوم ها باید در عین حال که دارای سختی و همچنین استقامت می باشند انعطاف پذیر باشند و تنها در این صورت است که اگر برخوردهای شدید داشته باشند و ضربات سنگین به آن ها وارد شود می توانند فشار وارده را تحمل کرده و آسیب نبینند و از آسیب دیدن خودرو تا حد زیادی جلوگیری کنند. به همین علت حتما باید به این نکته در تهیه فوم سپر خودرو دقت و توجه نمود.

سپر خودرو

دلیل خرابی فوم سپر خودرو چیست؟

همانطور که مشخص است فوم خودرو نیز مانند دیگر فوم ها به دلیل استفاده بیش از حد و طولانی مدت خراب می شود. در واقع فوم ویژگی خود را از دست داده و دیگر خاصیتی ندارد و این به این معناست که نمی تواند از ضربات جلوگیری کرده و مانع آسیب دیدن خودرو شود. به همین علت بهتر است که هر چند وقت یکبار این قطعه را بررسی کرده و در صورت خرابی  و از کار افتادگی آن را تعویض نمود.