شاید برایتان پیش آمده که در هنگام غروب یا شب در حال رانندگی هستید و ناگهان یک خودرو از جلوی شما رد می شود و شما آن را تا نزدیک شدن به خودروی خود مشاهده نکردید بخاطر اینکه راننده آن خودرو فراموش کرده است که چراغ های خودروی خود را روشن کند و یا زمانی که در یک جاده پر از تونل مشغول رانندگی هستید مدام باید هنگام وارد شدن به تونل چراغ های خود را روشن و پس از خروج از تونل چراغ های خود را خاموش کنید که همین امر سبب خستگی و حواس پرتی شما می شود.

در حالتی دیگر ممکن است با اینکه شب فرا رسیده باشد اما خودرو وارد محیطی شود که نور کافی در آن وجود دارد بنابراین روشن بودن چراغ های خودرو هیچ تاثیر مثبت و کارآمدی ندارند. در این مثال ها وجود یک سیستم خودکار روشن و خاموش شدن چراغ ها بسیار مهم و حائز اهمیت است. سیستمی که بتواند به کمک راننده آمده و از پرت شدن و خسته شدن راننده جلوگیری کند یا اگر راننده حواسش نباشد وظیفه کنترل چراغ ها را بر عهده بگیرد!

 

در این حالت سنسور نور و اتولایت به کمک راننده آمده و با بررسی نور محیط توسط کامپیوتر خودرو تشخیص می دهد که چراغ ها روشن و یا خاموش شوند. اگر سنسور بررسی کند که نور کافی وجود ندارد بلافاصله چراغ های خودرو را روشن کند و اگر نور کافی وجود داشت چراغ های خودرو را خاموش کند. البته لازم به ذکر است که سنسور نور و سیستم اتولایت تنها برای چراغ های جلو نیست و چراغ های عقب خودرو نیز روشن می شوند.

استفاده از سنسور نور (Light Sensor) چه مزایایی دارد؟

وجود سنسور نور در خودروها باعث می شود که چراغ های خودرو در بهترین حالت ممکن استفاده شوند چراکه در بعضی اوقات خصوصا در زمان غروب یا طلوع آفتاب بسیاری از رانندگان در روشن کردن چراغ خودروی خود تعلل و یا شک می کنند در نتیجه این سنسور با اندازه گیری نور محیطی که خودرو در آن قرار دارد در هر زمان که نیاز باشد چراغ های خودرو را روشن می کند.

 

از دیگر نکات مثبت استفاده از سنسور نور (Light Sensor) افزایش طول عمر باطری خودرو است چراکه گاهی اوقات خصوصا در خودروهایی که سیستم های هشدار دهنده ندارند پیش آمده که راننده از آخرین باری که خودرو را خاموش کرده فراموش کرده است که چراغ های خودروی خود را نیز خاموش کند و همین امر سبب می شود تا عمر باطری خودرو کاهش پیدا کند؛ علاوه بر اینکه ممکن در همان لحظه استارت باطری خودرو اصطلاحا خوابیده باشد و خودرو روشن نشود. به همین علت وجود این سنسور بسیار مفید و کارآمد کمک می دهد تا از این دست اتفاقات برای خودرو رخ ندهد و در نتیجه هزینه های نگهداری و استهلاک خودرو پایین باشد.

اما به مهمترین مزیت استفاده از این سنسور می رسیم و آن هم جلوگیری از بروز حوادث و تصادفات به علت خاموش بودن و یا روشن بودن بیجای چراغ های خودرو است. گاه پیش آمده است که در هنگام شب برخی از راننده ها فراموش کنند که چراغ های خودروی خود را روشن کنند و همین امر سبب شده تا راننده های دیگر خودرو را مشاهده نکنند و یا عابران پیاده ای که در حال عبور از خیابان هستند خودروی مورد نظر را نبینند. به همین علل احتمال بروز حادثه و تصادفات شدید به شدت بالا می رود. بخاطر همین موارد این سنسور از بروز چنین حوادثی به علت دیده نشدن خودرو در شب جلوگیری می کند.

سنسور نور (Light Sensor) در کدام قسمت خودرو قرار دارد؟

محل قرار گیری این سنسور در خودروها عموما پشت آینه وسط خودرو چسبیده به شیشه جلو است. اگر خودرو علاوه بر سنسور نور به سنسور باران نیز مجهز باشد این دو سنسور در کنار هم پشت آینه وسط قرار می گیرند اما اگر خودرویی سنسور باران نداشته باشد و فقط به سنسور نور مجهز شده باشد این سنسور یا پشت آینه وسط به تنهایی قرار دارد یا انتهای داشبورد جلو تقریبا چسبیده به شیشه جلو تعبیه شده است.

در نگهداری سنسور رعایت چه نکاتی الزامی است؟

برای نگهداری از این سنسور نکته خاصی نیاز نیست چون عموما همانطور که ذکر شد این سنسور در موقعیتی قرار دارد ( عموما پشت آینه وسط چسبیده به شیشه جلو) که دسترسی به آن ممکن نیست اما تنها در صورتی که شیشه جلوی خودرو بشکند و نیاز به تعویض آن باشد رعایت یک نکته الزامی است آن هم این است که قبل از نصب شیشه جدید باید اطمینان حاصل کنید که این سنسور به درستی در جای خود وصل شود تا بتواند نور محیط را به درستی اندازه گیری کند چرا که اگر این سنسور در موقعیت درستی نصب نشود اطلاعات از نور محیط را با خطای بسیار بالا دریافت می کند و همین امر سبب می شود تا میزان نور محیط را به درستی تشخیص نداده و به اشتباه چراغ ها را روشن و یا خاموش نماید.


سنسور نور (Light Sensor) چگونه فعال می شود؟

در خودروهایی که مجهز به این امکان رفاهی و ایمنی باشند به صورت استاندارد در بخش های مختلفی این قابلیت قرار دارد.

 

در بیشتر خودروها بر روی دسته راهنما در بخش روشن و خاموش شدن چراغ ها یک گزینه وجود دارد که با نام AUTO مشخص شده و راننده با قرار دادن دسته تنظیم چراغ بر روی این گزینه سنسور نور خودرو را فعال می کند.

 

در بعضی از خودروهای آلمانی که بخش روشن و خاموش شدن چراغ های خودرو از روی دسته راهنما به سمت چپ فرمان منتقل شده و توسط یک کلید چرخشی روشن و خاموش شدن چراغ های خودرو  کنترل می شود باز هم یک بخش AUTO دارد که با چرخاندن کلید بر روی این گزینه سنسور نور خودرو فعال می شود.


در برخی از خودرو ها نیز دیده شده که در سمت چپ دسته راهنما یک دکمه تعبیه شده که عبارت AUTO با پسوند یا بدون پسوند روی آن قرار گرفته است که با فشار دادن این دکمه سنسور نور خودرو فعال می شود.


آیا سنسور نور در خودروهایی که به این سیستم مجهز نیستند امکان پذیر است؟

بله. در عموم خودروهایی که به صورت استاندارد و توسط کمپانی تولید کننده به این سیستم مجهز نشده‌اند می شود به صورت افترمارکت این امکان را به خودرو اضافه کرد اما رعایت نکاتی مانند نصب درست سنسور در موقعیت مناسب امری ضروری است تا در عملکرد این سنسور خللی وارد نشود.

 

 

 

کلام آخر

 

با اینکه سنسور نور از ابتدا تنها بر روی خودروهای لوکس و با قیمت بالا نصب می شد اما رفته رفته این امکان رفاهی و ایمنی به سایر خودروهای رده های مختلف بازار راه پیدا کرد و همانطور که قبل تر به این موضوع اشاره کردیم استفاده از سنسور نور و فعال کردن آن توسط راننده انجام می گیرد و با توجه به اینکه هنوز در خیلی از خودروها این امکان وجود ندارد رعایت نکات ایمنی و روشن و خاموش کردن به موقع چراغ های خودرو امری ضروری برای رانندگان است تا از بوجود آمدن حوادث شدید و گاه جبران ناپذیر جلوگیری شود.