بررسی اجمالی

کیا اسپورتیج 2023 با استایل برون گرا خود را از انبوه کراس اوورهای کامپکت جدا می کند. چهره غیر متعارف کیا دارای مجموعه ای از چراغ های جلوی بیگانه و طراحی جلوپنجره متمایز است. بدنه جسورتر آن نیز از نظر ابعادی بزرگتر از قبل است، که به معنای فضای بار بیشتر و فضای داخلی جادارتر است. در داخل، اسپورتیج جدید هم جذاب است و هم دارای فناوری است که شامل یک صفحه نمایش بزرگ روی داشبورد است. انگیزه موتور چهار سیلندر 187 اسب بخاری، پیشرانه هیبریدی 226 اسب بخاری یا مدل پلاگین هیبریدی قدرتمندتر با برد الکتریکی تخمینی 32 مایل است. رقابت از سوی پیشتازان بخش مانند مزدا CX-5 و هوندا CR-V سخت است، اما اسپورتیج 2023 ثابت می‌کند که چیزی بیش از یک ظاهر وحشی بیرونی برای ارائه دارد.

چه چیزی برای سال 2023 جدید است؟

اسپورتیج برای مدل سال 2023 وارد نسل جدیدی می شود و پیشرانه های هیبریدی و پلاگین هیبریدی جدید در دسترس را ارائه می دهد. اضافه شدن اخیر به کیا رقیبی برای جایگزین های پلاگین مانند هیوندای توسان پلاگین هیبریدی و تویوتا راو4 پرایم می دهد.

ما پیشرانه هیبریدی اختیاری را پیشنهاد می‌کنیم، زیرا در جاده واکنش‌پذیرتر است و مصرف سوخت بهبود یافته را به عنوان امتیاز ارائه می‌دهد. به نظر می رسد هیبریدی میان رده EX بیشترین ارزش را در اینجا ارائه می دهد و ویژگی های مطلوبی مانند صفحه نمایش 12.3 اینچی اطلاعات سرگرمی بزرگتر، شارژ بی سیم تلفن هوشمند و صندلی های جلو گرم شونده را به آن اضافه می کند. پکیج Premium نیز ممکن است مورد توجه برخی از خریداران باشد، زیرا سانروف پانوراما، روشنایی داخلی LED و درب برقی را اضافه می کند.


موتور، گیربکس و عملکرد

پیشرانه پیش‌فرض اسپورتیج یک 4 سیلندر 2.5 لیتری 187 اسب بخاری است که به گیربکس هشت سرعته اتوماتیک متصل می‌شود. نوع هیبریدی آن یک موتور 1.6 لیتری توربوشارژ چهار را با یک موتور الکتریکی ترکیب می کند که مجموعاً 226 اسب بخار تولید می کند. هر یک از این پیشرانه ها را می توان با دیفرانسیل جلو یا چهار چرخ متحرک جفت کرد. همچنین یک هیبریدی پلاگین تمام چرخ متحرک نیز وجود دارد که موتور بنزینی خود را با هیبریدی معمولی مشترک است اما یک موتور الکتریکی قدرتمندتر و یک بسته باتری بزرگتر اضافه می کند. ما از هر دو پیشرانه چهار سیلندر و هیبریدی در آزمایش اولیه خود نمونه برداری کردیم و از دومی رضایت بیشتری نسبت به اولی داشتیم. قدرت اضافی هیبریدی و فشار پایین موتور الکتریکی باعث می شود که احساس پاسخگویی بسیار بیشتری داشته باشد. اسپورتیج بر روی پلتفرمی جدید با فاصله بین دو محور بیشتر سوار می شود و در نتیجه راحتی سواری بهبود یافته است. معرفی تریم‌های ناهموار مانند X-Line حال و هوای خارج از جاده را به فضای جمع و جور می‌دهد، اما X-Pro در واقع تجهیزاتی برای کمک به مقابله با چیزهای خشن دارد. این خودرو بر روی رینگ‌های 17 اینچی مشکی و لاستیک‌های سراسری سوار می‌شود و حالت‌های انتخابی درایو دارد.