کیا  ProCeed GT 2022 جدید
پیشرانه های جدید عملکرد را با اصلاح و کارایی ترکیب می کنند

سری جدید Ceed به خریداران یک انتخاب کاملاً جامع از پیکربندی های پیشرانه، از جمله موتورهای هیبریدی پلاگین (PHEV) و موتورهای هیبریدی ملایم (MHEV) با قدرت اسب بخار از 100 اسب بخار تا 204 اسب بخار ارائه می دهد. مشتریان Ceed همچنین با انتخابی از موتورهای بنزینی و دیزلی توربو شارژ، 1.0 و 1.5 لیتری بنزینی و 1.6 لیتری دیزلی، پیشرانه هایی که همگی از فناوری Smartstream کیا بهره می برند، ارائه می شوند.

فن‌آوری موتور Smartstream از فناوری موتور با مدت زمان متغیر پیوسته سوپاپ (CVVD) کیا برای بهینه‌سازی عملکرد استفاده می‌کند. CVVT همچنین برای بهبود راندمان سوخت در کنار چرخش گاز اگزوز کم فشار (LP EGR)، که برخی از گازهای داغ تولید شده توسط موتور را برای کاهش تلفات پمپاژ و بهبود مصرف سوخت به محفظه احتراق باز می گرداند، خدمت می کند.

موتور جدید 1.5 لیتری T-GDi در کارخانه کیا اسلواکی تولید می شود - همچنین محل تولید خانواده Ceed است. این موتور جدید اسمارت استریم که جایگزین 1.4 لیتری T-GDi قبلی می‌شود، یا به یک گیربکس 7 سرعته دوکلاچه (7DCT) یا یک گیربکس 6 سرعته دستی (6MT) جفت می‌شود و 160 اسب بخار را در حالی که آلایندگی کمتری ارائه می‌کند، ارائه می‌کند. موتور جدید 1.5T نیز به عنوان MHEV در دسترس است در حالی که دیزل Ceed با قدرت 136 اسب بخار، تنها به صورت هیبریدی ملایم موجود است که می تواند با گیربکس دستی هوشمند (iMT) یا گیربکس 7DCT جفت شود.

آخرین به‌روزرسانی‌های Ceed همچنین فناوری MHEV و DCT را برای اولین بار به موتور بنزینی 1.0 توربوشارژ معرفی می‌کند تا امکان کاهش بیشتر آلاینده‌های پیشرانه را در اختیار مشتریان قرار دهد. استفاده از فناوری MHEV باعث بهبود بهره وری و عملکرد سوخت شد.

مدل‌های PHEV از موتور بنزینی 1.6 GDi استفاده می‌کنند که 141 اسب بخار قدرت دارد و با یک گیربکس شش سرعته دو کلاچه جفت می‌شود. این پیشرانه با یک بسته باتری 8.9 کیلووات ساعتی ارائه می‌شود که تنها برد الکتریکی بدون آلایندگی را برای شهر 57 کیلومتری با یک بار شارژ فراهم می‌کند.

مدل های برتر GT با موتور اختصاصی 1.6 لیتری T-GDi با صدایی منحصر به فرد ارائه می شوند. موتور بنزینی با 7DCT جفت می شود و قدرت عظیم 204 اسب بخار را ارائه می دهد.

تجربه پشت فرمان را می‌توان با استفاده از اهرم‌های تعویض پدال و سه حالت رانندگی: حالت‌های اکو، راحتی و اسپرت، متناسب با روحیه راننده و شرایط جاده تنظیم کرد. حالت رانندگی GT Sports به طور خاص مطابق با نیازهای راننده GT تنظیم شده است.

سیستم "کلاچ با سیم" iMT به افزایش بهره وری سوخت سیستم MHEV و انتشار کمتر CO2 کمک می کند و در عین حال درگیری راننده را با یک گیربکس دستی معمولی حفظ می کند.

مدل‌های Ceed با گیربکس شش سرعته دستی استاندارد و گیربکس دوکلاچه بسیار مطلوب نیز در دسترس هستند.